Personal Training

Personal Training, gelişmiş ülkelerde uzun yıllardır uygulanmakta olan ve ülkemizde de son yıllarda oldukça rağbet gören bir programdır. Profesyonel eğitmenler tarafından size özel hazırlanan egzersiz programlarının, eğitmen tarafından birebir uygulanmasıdır. Personal Training’i özel kılan; kinesiyoloji, anatomi, biomekanik, egzersiz fizyolojisi, beslenme, antrenman bilimi dallarında eğitim almış, tecrübeli bir profesyonel ile çalışmanız ve programınızın size özel ve günlük olarak hazırlanmasıdır.

Personal Training, duruş bozuklukları ve stresten kaynaklanan bel, sırt, boyun ve baş ağrılarından kurtulmanızı sağlarken; arzu ettiğiniz sporu tercih ettiğiniz zaman dilimlerinde ve bir uzman eşliğinde yapmanın rahatlığını size yaşatır. Çalışma saatlerini sizin belirlemeniz, hizmetin istediğiniz zamanda sunuluyor olması, performans takibinizin sizin adınıza yapılması sizin için ayrı bir avantajdır. Antrenörünüzün çalışma süresi boyunca tüm dikkat ve ilgisinin sizin üzerinizde olması sizi olası sakatlanmalardan korur, hedefinize güvenli ve hızlı bir şekilde ulaşmanızı ve performansınızın artmasını sağlar.

Bizler Set ve Tekrar Saymaktan Öte Bir Şeyler Yapıyoruz

Personal Training ya da kişiye özel çalışma; en üstün sonucu en kısa zamanda alabilmek adına bir personal tariner ile bire bir çalışmaktır. Daha once bir fitness salonunda çalıştıysanız, antrenörlerin sizin için neler yaptığını az çok biliyorsunuzdur. Hedeflerinizi konuşma, vücut yağınızı ve postürünüzü analiz etme, ortopedik ve kardiyovasküler riskleri belirleme, ölçümlerinizin sonuçlarına göre size uygun bir program hazırlama ve bu programdaki egzersizleri sizlere gösterme vb. Öyleyse özel bir çalışmanın ne gibi farkları var? Aşağıdaki liste sizlere bu konuda bir rehber oluşturmak ve hangi durumlarda bir eğitmen ile birebir çalışmanın daha iyi olacağı konularını açıklığa kavuşlturmak için hazırlandı:

• İstatiskler gösteriyor ki bire bir eğitmen ile çalışan guruplar, hedeflerine %80 daha yakın ve 3 defa daha hızlı ulaşabiliyorlar. Eğer sadece zevk ve eğlence için gelmiyor, sonuç odaklı bir çalışma hedefliyorsanız personal training tam size göre.

• Tıpkı bir tamircinin motor sesinden ve lastiklerinin eğiminden arabada ne olduğunu anladığı gibi, bir personal trainer da hareketlerinizdeki yanlışlıkları ve form hatalarını anında tespit edebilir ve bunları düzeltebilir. Çünkü eğitmenlerin bir çoğu bu hataları defalarca kendileri yapmışlardır ve doğru formu acı tecrübelerle öğrenmişlerdir. Hareketlerin doğru formlarını en kısa zamanda öğrenebilmek ve sakatlanmadan uzun sure fitness yaşam biçimine ayak uydurabilmek için personal training tam size göre.

• Gerek fizyolojik gerekse algısal cevaplar herkeste değişmektedir. Bu nedenle bir egzersiz programına adaptasyon kişiden kişiye farklı hızlarda ve farklı oranlarda oluşmaktadır. Normal şartlarda size başlangıç programınızı yazan eğitmeniniz, üyelik hakkınız olan egzersiz programınızı 4-6 haftada bir yenilemektedir. Ancak eğer siz eğitmeninizin kendinize has gelişme hızınızı ve yeni egzersizlere hazırlığınızı daha zamanında farketmesini ve programınızı ona göre güncellemesini istiyorsanız personal training almalısınız.

• Fitness yaşam biçimi sadece egzersiz programından oluşan bir konu değil, içerisinde beslenmeden tutun uyku ve dinlenme ritmine kadar birçok öğesi bulunan bir sistemdir. Özel eğtimeniniz ile stratejik beslenme önerileri, optimal dinlenme, supplement önerileri, kardiyovasküler sağlık, doğru nefes teknikleri vb. bir çok konuda sürekli bilgi almak ve bu bilgileri güncellemek istiyorsanız personal training tam size göre.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın